Dobrovolníci ze Saint-Gobain nastartovali úklid jesenické náplavky

V rámci oživení Smetanových sadů v Jeseníku probíhá úklid náplavky, která propojuje park s řekou Bělou u Tindalova pramene. Cílem této snahy je vytvořit příjemné místo pro posezení u řeky.

První stateční dobrovolníci

Jako první se do této akce zapojila skupina dobrovolníků z firmy Saint-Gobain. A odvedli opravdu velký kus práce! Moc děkujeme!

Zajímalo nás, kdy a jak jejich dobrovolničení začalo. Dostalo se nám následující odpovědi:

Myšlenka stát se dobrovolníkem vznikla v roce 2015, kdy skupina Saint-Gobain slavila 350 let od svého vzniku. Partička zaměstnanců se chtěla připojit k oslavám výročí, a jak jinak než bohulibou činností. Vznikla tak první dobrovolnická akce 350 minut v přírodě, které jsme věnovali obnově původní louky v Beskydech v lokalitě Hrozenkova. Od té doby jsme zvládli 2x uklidit pokácenou lesní mýtinu pro výsadbu nových stromů, jednou to bylo v Orlických horách a podruhé na Kokořínsku. V Jizerkách nás neodradilo ani chladné a deštivé počasí od toho, abychom vysadili 1150 stromků. Na předposlední akci jsme kopali tůň pro vzácné drobné živočichy a hmyz na Sázavě. No a konečně se dostáváme k Jeseníku, kde se nám snad podařilo odstartovat projekt přeměny náplavky řeky Bělé.

Protože jsme zaměstnanci z různých koutů republiky, nemáme vyhraněné pouze jedno místo. Snažíme si užít nejen dobrovolnickou činnost, ale také pokochat se krásami koutů naší země. Když se tak zamyslím, kolik krásných míst jsme ještě nenavštívili, tak do důchodu máme co dělat 🙂

Dobrovolníci ze SAINT-GOBAIN

Poděkování dobrovolníkům na Sousedské slavnosti (vlevo Martina Seidlerová ze spolku Sudetikus, vpravo místostarostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová)
Poděkování dobrovolníkům na Sousedské slavnosti (vlevo Martina Seidlerová ze spolku Sudetikus, vpravo místostarostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová)

Přiložíte ruku k dílu?

Kus práce už byl odveden, další kus je ještě před námi. Společně se spolkem Sudetikus a paní místostarostkou Zdeňkou Blišťanovou – iniciátory celé akce – hledáme další aktivní lidi, kteří by se rádi do úklidu náplavky zapojili.

Máte-li zájem se přidat, kontaktujte nás!