Fotogalerie: tábor “Doteky Matky Země” v Račím údolí

Letní dětský tábor "Doteky Matky Země" v Račím údolí 2019

Náš tábor Doteky Matky Země je úspěšně za námi. Užili jsme si to náramně! A lecčemu se i přiučili. Kromě seznámení se s permakulturními etickými principy Péče o Zemi, Péče o Lidi a Spravedlivé dělení, jsme se naučili zaplstit mýdlo do barevné ovčí vlny, umlít mouku a upéct kváskový chléb, připravit chutnou zdravou pomazánku z plodů naší zahrádky, vytvořit mandaly, stezku “bosou nohou”… A taky jsme přespali pod širým nebem! Část z nás na krásné horské louce v místě, kde kdysi bývala osada Hraničky, druhá část na louce v areálu tábora. Pokračovat ve čtení “Fotogalerie: tábor “Doteky Matky Země” v Račím údolí”

Letní dětský tábor “Doteky Matky Země” v Račím údolí

Letní dětský tábor "Doteky Matky Země" v Račím údolí

Letos jedeme na letní tábor do Račího údolí v Rychlebských horách. A bude to mít hloubku! 🙂 Matka Země se nás bude dotýkat, trpělivě nás povede a my budeme tvořit z jejích darů – hlíny, dřeva a všemožného rostlinstva tamního. Dojde i na malé přírodní stavitelství.

Budeme tancovat, zpívat, hrát – užívat si pohyb v radosti. Naladíme se na rytmy přírody, naučíme se vnímat vlastní tělo, uvědomovat si svůj dech a smysly a s jejich pomocí se v přírodě orientovat, být jí blíž.

Vše se ponese v duchu permakulturních principů (projekt Děti v permakultuře) a waldorfské pedagogiky. Pokračovat ve čtení “Letní dětský tábor “Doteky Matky Země” v Račím údolí”