Zemček: tvořili jsme venkovní hliněné omítky

Léto je čas přírodního stavitelství a s ním spojených workshopů a akcí typu „pomoz a získej zkušenosti“. I my jsme vyjeli za novými zkušenostmi tentokráte na slovenský Zemček. Na něm se tvořily venkovní hliněné omítky na původním zdivu z dusané hlíny. Workshop organizovalo OZ Bimbula pod vedením vynikajícího Marka Rabika z Bývame Zdravo.

Celá akce byla velmi výživná. Přes den se pracovalo na omítkách, večer probíhaly přednášky o přírodním stavitelství a zdravém bydlení. Diskutovala se i další (permakulturní) témata jako ekologická výchova, soužití s přírodou, bylinky … vědomý život a duchovní rozvoj. Sdílely se osobní příběhy.

Na těchto akcích se vždy sejdou velmi inspirativní podobně ladění lidé. A to je velký dar! Děkujeme!

Zemček je:

  • projekt OZ Bimbula => Zemček je centrum pre slobodne cítiace sa bytosti. Nájdete tu tvorivosť, nesúťaživosť, vlastnú jedinečnosť, ochotu zdielať a mnoho iných darov.
  • domček ze země – původní celohliněný venkovský domek postavený v roce 1935 technologií „nabíjená hlína“ – hlína dusaná do bednění. V 70-tých letech byl nově omítnut dle tehdejších standardů (vápno, cement). Teď nastal čas pokusit se vrátit Zemčeku tehdejší charakter, ducha… v rámci možností pochopitelně 😉